Ohmite (LVK12R012FER)
PartNo:
LVK12R012FER
Description:
Current Sense Resistors - SMD .012ohm 1% 4 Terminal
Details
Resistance:
0.012 Ohms
Power Rating:
500 mW (1/2 W)
Tolerance:
1%