Ohmite (LVK12R020DER)
PartNo:
LVK12R020DER
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.02ohm .5% 4 Terminal
Details
Resistance:
0.02 Ohms
Power Rating:
500 mW (1/2 W)
Tolerance:
0.50%