 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK12R024FER)
Ohmite LVK12R024FER
PartNo:
LVK12R024FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2896
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.024ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.024 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Tolerance:1%