 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK12R030DER)
Ohmite LVK12R030DER
PartNo:
LVK12R030DER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 3298
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.03ohm .5% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.03 Ohms
Power Rating:500 mW (1/2 W)
Tolerance:0.50%