 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK20R010FER)
Ohmite LVK20R010FER
PartNo:
LVK20R010FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1646
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD .01ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.01 Ohms
Power Rating:750 mW (3/4 W)
Tolerance:1%