 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK20R030FER)
Ohmite LVK20R030FER
PartNo:
LVK20R030FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 958
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.03ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.03 Ohms
Power Rating:750 mW (3/4 W)
Tolerance:1%