Ohmite (LVK20R039FER)
PartNo:
LVK20R039FER
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.039ohm 1% 4 Terminal
Details
Resistance:
0.039 Ohms
Power Rating:
750 mW (3/4 W)
Tolerance:
1%