 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK20R050FER)
Ohmite LVK20R050FER
PartNo:
LVK20R050FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1231
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.05ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.05 Ohms
Power Rating:750 mW (3/4 W)
Tolerance:1%