 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK24R010DER)
Ohmite LVK24R010DER
PartNo:
LVK24R010DER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2180
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD .01ohm .5% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.01 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.50%