 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK24R010FER)
Ohmite LVK24R010FER
PartNo:
LVK24R010FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 5713
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD .01ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.01 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:1%