 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK24R015FER)
Ohmite LVK24R015FER
PartNo:
LVK24R015FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1217
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD .015ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.015 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:1%