 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK24R020DER)
Ohmite LVK24R020DER
PartNo:
LVK24R020DER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1649
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.02ohm .5% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.02 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.50%