Ohmite (LVK24R020FER)
PartNo:
LVK24R020FER
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.02ohm 1% 4 Terminal
Details
Resistance:
0.02 Ohms
Power Rating:
1 W
Tolerance:
1%