 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK24R039FER)
Ohmite LVK24R039FER
PartNo:
LVK24R039FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1404
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.039ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.039 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:1%