 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK24R047FER)
Ohmite LVK24R047FER
PartNo:
LVK24R047FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1022
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.047ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.047 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:1%