 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK24R050DER)
Ohmite LVK24R050DER
PartNo:
LVK24R050DER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 1880
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.05ohm .5% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.05 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:0.50%