 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK25R002FER)
Ohmite LVK25R002FER
PartNo:
LVK25R002FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 6000
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 0.002ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.002 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:1%