Ohmite (LVK25R003FER)
PartNo:
LVK25R003FER
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.003ohm 1% 4 Terminal
Details
Resistance:
0.003 Ohms
Power Rating:
2 W
Tolerance:
1%