 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK25R005FER)
Ohmite LVK25R005FER
PartNo:
LVK25R005FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2730
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD .005ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.005 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:1%