 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (LVK25R010FER)
Ohmite LVK25R010FER
PartNo:
LVK25R010FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 2146
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD .01ohm 1% 4 Terminal
RoHS:Details
Resistance:0.01 Ohms
Power Rating:2 W
Tolerance:1%