Ohmite (MCS1632R015FER)
PartNo:
MCS1632R015FER
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Current Sense Resistors - SMD 1W 0.015 ohm 1%
Details
Resistance:
0.015 Ohms
Power Rating:
1 W
Tolerance:
1%