 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (MCS1632R020FER)
Ohmite MCS1632R020FER
PartNo:
MCS1632R020FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 8738
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 1W 0.02 ohm 1%
RoHS:Details
Resistance:0.02 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:1%