Ohmite (MCS1632R025FER)
PartNo:
MCS1632R025FER
Description:
Current Sense Resistors - SMD 1W 0.025 ohm 1%
Details
Resistance:
0.025 Ohms
Power Rating:
1 W
Tolerance:
1%