 All Product > Resistors > Chip Resistors > Ohmite  (MCS1632R050FER)
Ohmite MCS1632R050FER
PartNo:
MCS1632R050FER
Manufacturers: Ohmite
Qty: 29126
Request Qty:
Description: Current Sense Resistors - SMD 1W 0.05 ohm 1%
RoHS:Details
Resistance:0.05 Ohms
Power Rating:1 W
Tolerance:1%