Ohmite (MCS3264R050FER)
PartNo:
MCS3264R050FER
Manufacturers:
Ohmite
Description:
Current Sense Resistors - SMD 2W 0.05 ohm 1%
Details
Resistance:
0.05 Ohms
Power Rating:
2 W
Tolerance:
1%