 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0201FR-07100RL)
Yageo RC0201FR-07100RL
PartNo:
RC0201FR-07100RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 120000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 100 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:100 Ohms
Power Rating:50 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:25 V