 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0201JR-073K3L)
Yageo RC0201JR-073K3L
PartNo:
RC0201JR-073K3L
Manufacturers: Yageo
Qty: 150000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 3.3K OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:3.3 kOhms
Power Rating:50 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:25 V