 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0402FR-0731R6L)
Yageo RC0402FR-0731R6L
PartNo:
RC0402FR-0731R6L
Manufacturers: Yageo
Qty: 120000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 31.6 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:31.6 Ohms
Power Rating:62.5 mW (1/16 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V