 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0402FR-07340KL)
Yageo RC0402FR-07340KL
PartNo:
RC0402FR-07340KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 120000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 340K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:340 kOhms
Power Rating:62.5 mW (1/16 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V