 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0402FR-0743KL)
Yageo RC0402FR-0743KL
PartNo:
RC0402FR-0743KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 43K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:43 kOhms
Power Rating:62.5 mW (1/16 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V