 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0402FR-076R81L)
Yageo RC0402FR-076R81L
PartNo:
RC0402FR-076R81L
Manufacturers: Yageo
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 6.81 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:6.81 Ohms
Power Rating:62.5 mW (1/16 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V