 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0402JR-0720ML)
Yageo RC0402JR-0720ML
PartNo:
RC0402JR-0720ML
Manufacturers: Yageo
Qty: 120000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:Details
Resistance:20 MOhms
Power Rating:63 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V