 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0402JR-074K3L)
Yageo RC0402JR-074K3L
PartNo:
RC0402JR-074K3L
Manufacturers: Yageo
Qty: 130000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 4.3K OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:4.3 kOhms
Power Rating:62.5 mW (1/16 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V