 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603FR-0721KL)
Yageo RC0603FR-0721KL
PartNo:
RC0603FR-0721KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 210000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 21K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:21 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V