 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603FR-073K9L)
Yageo RC0603FR-073K9L
PartNo:
RC0603FR-073K9L
Manufacturers: Yageo
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 3.9K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:3.9 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V