 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603FR-074K99L)
Yageo RC0603FR-074K99L
PartNo:
RC0603FR-074K99L
Manufacturers: Yageo
Qty: 135000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 4.99K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:4.99 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V