 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603FR-074R02L)
Yageo RC0603FR-074R02L
PartNo:
RC0603FR-074R02L
Manufacturers: Yageo
Qty: 95000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 4.02 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:4.02 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V