 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603FR-0751RL)
Yageo RC0603FR-0751RL
PartNo:
RC0603FR-0751RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 90000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 51 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:51 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V