 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603FR-076K98L)
Yageo RC0603FR-076K98L
PartNo:
RC0603FR-076K98L
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD Thick Film Resistors
RoHS:Details
Resistance:6.98 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V