 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603FR-101K5L)
Yageo RC0603FR-101K5L
PartNo:
RC0603FR-101K5L
Manufacturers: Yageo
Qty: 120000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 1.5K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:1.5 kOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V