 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603JR-07160RL)
Yageo RC0603JR-07160RL
PartNo:
RC0603JR-07160RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 145000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 160 OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:160 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V