 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603JR-072M7L)
Yageo RC0603JR-072M7L
PartNo:
RC0603JR-072M7L
Manufacturers: Yageo
Qty: 115000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 2.7M OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:2.7 MOhms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V