 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603JR-0733RL)
Yageo RC0603JR-0733RL
PartNo:
RC0603JR-0733RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 95000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 33 OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:33 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:50 V