 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0603JR-075R1L)
Yageo RC0603JR-075R1L
PartNo:
RC0603JR-075R1L
Manufacturers: Yageo
Qty: 145000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 5.1 OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:5.1 Ohms
Power Rating:100 mW
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:50 V