 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0805FR-07120RL)
Yageo RC0805FR-07120RL
PartNo:
RC0805FR-07120RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 135000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 120 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:120 Ohms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V