 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0805FR-0766K5L)
Yageo RC0805FR-0766K5L
PartNo:
RC0805FR-0766K5L
Manufacturers: Yageo
Qty: 80000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 66.5K OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:66.5 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V