 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0805JR-07100ML)
Yageo RC0805JR-07100ML
PartNo:
RC0805JR-07100ML
Manufacturers: Yageo
Qty: 310000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 100M OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:100 MOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:150 V