 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0805JR-07200KL)
Yageo RC0805JR-07200KL
PartNo:
RC0805JR-07200KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 95000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 200K OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:200 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V