 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC0805JR-0722KL)
Yageo RC0805JR-0722KL
PartNo:
RC0805JR-0722KL
Manufacturers: Yageo
Qty: 85000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 22K OHM 5%
RoHS:Details
Resistance:22 kOhms
Power Rating:125 mW (1/8 W)
Tolerance:5%
Temperature Coefficient:100 PPM / C
Voltage Rating:150 V