 All Product > Resistors > Chip Resistors > Yageo  (RC1206FR-0710RL)
Yageo RC1206FR-0710RL
PartNo:
RC1206FR-0710RL
Manufacturers: Yageo
Qty: 110000
Request Qty:
Description: Thick Film Resistors - SMD 10 OHM 1%
RoHS:Details
Resistance:10 Ohms
Power Rating:250 mW (1/4 W)
Tolerance:1%
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Voltage Rating:200 V